PROBÍHAJÍCÍ SEZÓNA

HISTORIE KLUBU

TÝM JUNIOŘI A MIXY

TÝM ŽENY A MUŽI

SPOLEČENSKÉ AKCE

LETÍCÍ KAMENY TROPHY

FOTO GALERIE

TRÉNINKY

KALENDÁŘ AKCÍ

KONTAKTY

 

TÝM MUŽŮ

 
 

Tým mužů CC Letící kameny Praha vzniknul nově v roce 1997 složením z hráčů dvou týmů klubu Bohemian CC:

Radek Žďárský, pětinásobný Mistr ČR v kategorii mužů a pětinásobný účastník Mistrovství Evropy v curlingu (1991-1994, 1996), Mistr ČR v curlingu mixů (1995)

Miloš Plzák, pětinásobný Mistr ČR v kategorii mužů a pětinásobný účastník Mistrovství Evropy v curlingu (1991-1994, 1996), Mistr ČR v curlingu mixů (1995)

Ivan Poledník,vítěz Poháru ČSC 1994

Jan Fencl,vítěz Poháru ČSC 1994

David Rys,vítěz Poháru ČSC 1994

Tým si okamžitě ve své první sezóně (1997/98) vybojoval postup do extraligy MČR, ve které působil do roku 2004.

Během svého účinkování v extralize vybojoval dvakrát stříbrnou (MČR 2001/02 a 2002/03) a jednou bronzovou medaili (MČR 1999/2000).

 

Hráči týmu v průběhu let:

- Radek Žďárský

- Miloš Plzák

- Jan Fencl

- Jiří Suchý (přišel do týmu v roce 2001)

- Jiří Pelc, dvojnásobný Mistr ČR, dvojnásobný účastník Mistrovství Evropy – vítěz ME 2000 „B“ (přišel do týmu v roce 2005)

- David Havlena, čtyřnásobný Mistr ČR, čtyřnásobný účastník Mistrovství Evropy (host z klubu CC Kolibris od roku 2005) - ukončil hostovaní po sezoně 2006/7

- Vít Zinga (host z klubu CC Trutnov od sezony 2007/8)

- Jan Porcal (host z klubu CC Kladno od sezony 2008/9)

- Ivan Poledník - ukončil sportovní činnost

- David Rys - ukončil sportovní činnost

SEZÓNA 2008/2009
Tým mužů odehrál sezónu 2008/09 v extralize kde se umístil po dlouhodobé soutěži na 8. místě celkového pořadí. Toto umístění znamená že tým mužů po ročním působení extraligu opouští a sezonu 2009-2010 odehraje v 1.lize. Týmu vyšlo první a poslední kolo soutěže kde uhrál po dvou vítězstvích. Bohužel 2. a 3. kolo bylo bez jediného vítězství což rozhodlo o konečném umístění.
Výsledky celé sezony byly ovlivněny nedostatečnou účastí některých hráčů na trénincích tak i jejich pracovními povinnostmi.
Tým se nezúčastnil žádného zahraničního turnaje.
V Poháru ČSC obsadil tým 6. místo.

Složení týmu:
Radek Žďárský
Miloš Plzák
Jan Fencl
Jiří Suchý
Vít Zinga
Jan Porcal

SEZÓNA 2007/2008
Tým mužů odehrál sezónu 2007/08 v 1.lize kde se umístil po dlouhodobé soutěži na děleném prvním a druhém místě celkového pořadí. O vítězi 1 ligy rozhodl dodatečný zápas ve kterém jsme porazili tým Zbraslav H. Tímto vítězstvím jsme se kvalifikovali přímo do extraligy mužů pro rok 2008-9. V baráži o postup do finálového turnaje MČR 2007/08 tým prohrál poměrem 0:2 na zápasy s týmem RSC Zbraslav.
Z důvodu častých pracovních povinností Jan Fencla tým hrál většinu utkání bez náhradníka.
Tým se nezúčastnil žádného zahraničního ani domácího turnaje.

Složení týmu:
Radek Žďárský
Miloš Plzák
Jan Fencl
Jiří Suchý
Vít Zinga

David Havlena - ukončil hostovaní

SEZÓNA 2006/2007
Tato sezóna nebyla nakloněna ani pro jeden tým našeho klubu. Tým neudržel extraligu a sestoupil do 1.ligy z důvodu častých změn v sestavě zapříčiněných pracovními povinnosti hráčů.

Složení týmu:
Radek Žďárský
Miloš Plzák
Jan Fencl
Jiří Suchý
Jiří Pelc
David Havlena


SEZÓNA 2005/2006
Návrat skipa R.Žďárského do týmu.
Tým suverénně zvítězil v základní části 1.ligy MČR 2005, okamžitě postoupil do extraligy a ve finálovém turnaji o titul Mistra ČR obsadil skvělé 6.místo.

Složení týmu:
Radek Žďárský
Miloš Plzák
Jan Fencl
Jiří Suchý
Jiří Pelc
David Havlena

ZAHRANIČNÍ TURNAJE
FUSSEN (březen 2006)
1.místo, složení týmu: R. Žďárský, M. Plzák, D.Havlena, J.Pelc

SEZÓNA 2004/2005
Tým suverénně zvítězil v základní části 1.ligy MČR 2005, ale následně nedokázal využít žádnou ze dvou možností k postupu do extraligy, tzn. i pro příští sezónu zůstává v 1.lize. V Poháru ČSC 2005 obsadil 10.místo.

Složení týmu:
Miloš Plzák
Jan Fencl
Jiří Suchý
Jiří Pelc
David Havlena

ZAHRANIČNÍ TURNAJE
CHÄS CUP (leden 2005)
9.místo, složení týmu: M.Plzák, J.Fencl, D.Havlena, J.Suchý

SEZÓNA 2003/2004
Tým oslabený o stabilního skipa R.Žďárského neudržel extraligu, skončil na 10.místě v MČR 2004 a sestoupil do 1.ligy.

Složení týmu:
Miloš Plzák
Jan Fencl
Jiří Suchý
Jiří Pelc
David Havlena

ZAHRANIČNÍ TURNAJE
CHÄS CUP (leden 2004) - 7.místo, složení týmu: M.Plzák, I.Poledník, J.Suchý, K.Uher (host z CC Savona)


SEZÓNA 2002/2003
Letní příprava našich hráčů probíhala opět nekoordinovaně - každý odpočíval jak uměl. Přesto bychom našli pár společných akcí, které nešlo vynechat. Jednou z nich byla svatba jednoho z našich členů (Ivan) a dále pak dost dobré narozeniny druhého našeho člena (Miloš). Několik týdnů poté byl však totálně vyplaven při povodních, pravděpodobně jako jediný curler v Čechách. Poslední horká aktualita předligového období přišla z Thomayerovy nemocnice, kde se Milošovi narodila dcera Anetka. Následnou oslavu jsme si pořádně užili, zejména pak někteří.

Tým po základní části Skanska extraligy mužů MČR 2002/03 skončil, za suverénem ligy - týmem CC Kolibris 4 (skip Jirka Snítil), na druhém místě a zahájil vyřazovací play-off z druhého místa.Výkony ostatních týmů ve Skanska extralize určily týmu pro semifinálový zápas za soupeře tým CC Aritma - stejně jako v loňském roce. A stejně jako v loňském roce muži po semifinálových zápasech odcházeli jako vítězové. Ve finále čekal suverén extraligy - tým CC Kolibris 4. Jejich forma je neopustila a forma našeho týmu se nijak zázračně nezměnila, takže tým "pouze" obhájil loňské druhé místo a i letos si na krk pověsil stříbrné medaile. To však nic nemění na faktu, že muži v duchu fair-play curlingu společně s vítězi náležitě oslavili ukončení sezóny v baru Decentní Dýně. Takže: Ať žijí vicemistři!
Tým mužů se zúčastnil bojů o Pohár ČSC 2002, kde přes maximální bodový zisk o jeden end a pár kamenů skončil druhý. V Poháru ČSC 2003 skončil tým šestý.


ZAHRANIČNÍ TURNAJE
MANOR TROPHY (18. – 20.10.2002) - 2.místo, složení týmu: R.Žďárský, M.Plzák, J.Fencl, I.Poledník
HELVETIA TROPHY (4. – 6.1.2003) – 7.místo, složení týmu: M.Plzák, J.Fencl, I.Poledník, R.Žďárský (jeden náhodný kámen N.Nessler rozhodl o našem nepostupu mezi šest nejlepších a ztrátě 1.000,- CHF)
ZŰRI-STADT CUP (18. – 19.1.2003) - 5.místo, složení týmu: R.Žďárský, M.Plzák, H.Plzáková, H.Čechová
ROSSWEID CUP (1. – 3.3.2003) - 2.místo, složení týmu: R.Žďárský, M.Plzák, J.Fencl, S.Schmid (host z CC Dűbendorf)
LENZBURGER TROPHY (březen 2003) - 3.místo, složení týmu: R.Žďárský, M.Plzák, J.Fencl, I.Poledník, J.Suchý


SEZÓNA 2001/2002
V základní části MČR 2001/02 tým mužů po posledním hracím dnu zakončil na neskutečném, avšak zaslouženém prvním místě a postoupil tak do play off.
Vlastní průběh finálových bojů probíhal následovně. Jako vítězové základní části tým první semifinálové utkání na dvě vítězství sehrál s týmem CC Aritma. Oba zápasy se vyvíjely velmi vyrovnaně. V průběhu obou těchto zápasů se mužům podařilo zahrát jeden velmi úspěšný end, což nakonec rozhodlo o postupu do finále celkovým výsledkem 2:1 na zápasy. Druhý den finálových bojů se tak tým utkal s týmem CC Kolibris 1 (skip D. Šik), který v semifinále po taktéž velmi dramatickém boji porazil klubového soupeře pod vedením K. Hradce.
První finálový zápas našemu týmu vůbec nevyšel a prohrál ho po sérii vlastních nevynucených chyb. Druhý zápas byl již mnohem vyrovnanější. Dlouho nebylo rozhodnuto a ještě v sedmém endu byl stav nerozhodný, avšak výhoda na straně soupeře. Výborně rozehraný end z naší strany bohužel svým posledním kamenem a s trochou štěstí rozhodl ve svůj prospěch skip Kolibrisu a stal se tak se svým týmem opět mistrem ČR.
Druhé místo týmu našeho klubu a stříbrná medaile je však také velkým úspěchem. Snad to příště vyjde ještě trochu lépe.
Za zmínku ještě stojí závěrečná oslava, kterou tým mužů spolu s klubem Kolibris absolvoval v nejmenovaném irském pubu, na kterou budou její účastníci vzpomínat možná déle než na finálový zápas.

ZAHRANIČNÍ TURNAJE
VITZNAUER TROPHY (září 2001) – 2.místo, složení týmu: R.Žďárský, M.Plzák, J.Fencl, I.Poledník
LÄGERH TROPHY (říjen 2001) - 2.místo, složení týmu: R.Žďárský, M.Plzák, J.Suchý, H.Čechová
HELVETIA TROPHY (leden 2002) – 16.místo, složení týmu: M.Plzák, J.Fencl, I.Poledník, R.Žďárský (vzhledem k silné konkurenci se nepodařilo obhájit loňské 2. místo, avšak přesto tým prožil úžasný víkend, kdy se mu podařilo na závěrečné párty propít startovné, které mu bylo díky sponzorům zrušeno)
LENZBURGER TROPHY (březen 2002) - 2.místo, složení týmu: R.Žďárský, M.Plzák, J.Fencl, I.Poledník


SEZÓNA 2000/2001

Tým začal sezónu stejně jako každou jinou, nevyrovnanými výkony a tak mužům lidově řečeno ujel začátek. Před posledním ligovým kolem se tým nacházel na šestém místě s jednobodovým náskokem před "barážovým" sedmým CC Kolibris 2. Vzhledem k obtížnosti soupeřů v posledních dvou zápasech bylo skoro jisté, že tým účast v baráži o udržení v extralize mine a dokonce při dvou vítězstvích a příznivé konstelaci ostatních zápasů tým může pomýšlet i na účast v play-off. Realita však byla trochu jiná. První utkání s posledním (sestupujícím) týmem extraligy se nepovedlo na sto procent a muži toto utkání trochu nečekaně prohráli. Ve druhém zápase však nezaváhali a vysokým vítězstvím ukončili letošní sezónu na definitivním 5. místě.
V Poháru ČSC 2000 tým skončil na 5.místě.

TÝM MUŽŮ CC LETÍCÍ KAMENY 2 (JUNIOŘI)
V MČR obsadil v 1.lize 8.místo. Tým po skončení sezóny ukončil činnost.

ZAHRANIČNÍ TURNAJE
VITZNAUER TROPHY (září 2000) – 3.místo, složení týmu: R.Žďárský, M.Plzák, J.Fencl, I.Poledník
HELVETIA TROPHY (5. – 7.1.2001) – 2.místo, složení týmu: M.Plzák, J.Fencl, I.Poledník


SEZÓNA 1999/2000

Muži nezačali tuto sezónu v extralize (nový název bývalé 1.liga) MČR 1999/200 právě nejlépe a po prvním hracím kole vůbec nevypadali jako loňský účastník bojů v play-off. V dalších hracích kolech se však hra zlepšila a tak se po základní části soutěže opět do play-off probojovali na čtvrtém postupovém místě. Po náročných dvoudenních finálových bojích, kdy se hraje celkem šest dvouhodinových utkání, se bohužel nepodařilo zlepšit výchozí pozici a tým tak obsadil celkové čtvrté místo a od našich přátel získali opravdové bramborové medaile.

TÝM MUŽŮ CC LETÍCÍ KAMENY 2 (JUNIOŘI)
Juniorský tým obsadil ve 2. lize mužů třetí místo a nepostoupil do vyšší soutěže, dále v Poháru ČSC 1999 obsadil šesté místo, v Poháru ČSC 2000 juniorů se umístil na třetím místě a v Mistrovství ČR juniorů 2000 na pátém místě.

ZAHRANIČNÍ TURNAJE
TROPICANO TROPHY (listopad 1999) – 3.místo, složení týmu: R.Žďárský, M.Plzák, J.Fencl, I.Poledník
VELKÁ CENA TRUTNOVA (březen 2000) – 1.místo, složení týmu: R.Žďárský, M.Plzák, J.Suchý, D.Munzarová (host z 1.KCK Trutnov)

SEZÓNA 1998/1999
Sezóna 1998/1999 byla nabyta mnoha událostmi, nejen sportovního charakteru, které měly pro běh klubu velký význam. Proto jen zkratkovitě:
• Oženil se nám předseda klubu. GRATULUJEME Honzo.
• Třem členkám týmu žen CC Letící kameny 1 se narodili potomci - samí kluci (Hance Daniel, Monice Tomáš, Hance Ondřej). Tato událost měla vliv na výkonnost týmu, avšak velkým úsilím se týmu podařilo mezi kojením a přebalováním udržet si účast v 1. lize bez účasti v baráži.

A nyní něco ze sportu:
Muži v základní části 1.ligy dlouhodobé soutěže MČR 1998/99 obsadili 3.místo a postoupili do závěrečného play-off. Zde se utkali se třemi dalšími nejlepšími mužskými týmy v ČR. Po dvoudenních náročných a dramatických bojích, kdy všechny týmy odehrály celkem šest utkání, se týmu nakonec nepodařilo zlepšit výchozí pozici a tak v konečném součtu obsadil v MČR 1998/99 celkové třetí místo a získal bronzovou medaili.

JUNIOŘI
Kluci zvítězili v Poháru ČSC juniorů 1999. Dále pak s nejtěsnější možnou ztrátou 1 kamene na bronzovou medaili obsadili 4. místo v Mistrovství ČR juniorů. A nakonec byli členy týmu, který v Poháru ČSC 1998 seniorů skončil na 4. místě. Pro příští sezónu nastoupí tento tým také ve 2. lize mužů MČR 1999/2000.

ZAHRANIČNÍ TURNAJE
Tým mužů se opět zúčastnil čtyř turnajů.
Výčet nejlepších umístění:
ONE DAY CURLING TROPHY (19.9.1998) – 3.místo, složení týmu: R.Žďárský, M.Plzák, J.Fencl, I.Poledník
GRANITE TROPHY (prosinec 1998) - 3.místo, složení týmu: R.Žďárský, M.Plzák, T.Čondl, V.Houdek
HELVETIA TROPHY (8. – 10.1.1999) – 5.místo, složení týmu: R.Žďárský, M.Plzák, J.Fencl, I.Poledník


SEZÓNA 1997/1998

V první sezóně, do které se nově složený tým přihlásil, a ve které hrál 2.ligu MČR 1997/98 se mu podařilo bez jediné porážky systémem start-cíl postoupit do první ligy.

JUNIOŘI
Tým juniorů obsadil 4. místo na mistrovství MČR juniorů 1998.

ZAHRANIČNÍ TURNAJE
Tým mužů se v sezóně zúčastnil čtyř turnajů a za zmínku stojí 4.místo na turnaji 9.EULACH-STEI 1998 (14. – 15.3.1998) – složení týmu: R.Žďárský, M.Plzák, J.Fencl, D.Rys.

Více podrobností o domácích, zahraničních i osobních úspěších týmů obsahuje odkaz Historie klubu.