PROBÍHAJÍCÍ SEZÓNA

HISTORIE KLUBU

TÝM JUNIOŘI A MIXY

TÝM ŽENY A MUŽI

SPOLEČENSKÉ AKCE

LETÍCÍ KAMENY TROPHY

FOTO GALERIE

TRÉNINKY

KALENDÁŘ AKCÍ

KONTAKTY

 

MINULÉ SEZÓNY

 
 

SEZÓNA 2005/2006

TÝM MUŽŮ CC LETÍCÍ KAMENY
Tým suverénně zvítězil v základní části 1.ligy MČR 2005, okamžitě postoupil do extraligy a ve finálovém turnaji o titul Mistra ČR obsadil skvělé 6.místo.

TÝM ŽEN CC LETÍCÍ KAMENY
V základní části extraligy MČR 2005/06 tým obsadil 3.místo, ale opět využil hned první možnosti k postupu do finálového turnaje o titul Mistr ČR, ve které obsadil vynikající 5.místo.

MČR MIXY
Turnaje se žádný tým klubu nezúčastnil.

ZAHRANIČNÍ TURNAJE

SEZÓNA 2005

TÝM MUŽŮ CC LETÍCÍ KAMENY
Tým suverénně zvítězil v základní části 1.ligy MČR 2005, ale následně nedokázal využít žádnou ze dvou možností k postupu do extraligy, tzn. i pro příští sezónu zůstává v 1.lize. V Poháru ČSC 2005 obsadil 10.místo.

TÝM ŽEN CC LETÍCÍ KAMENY
V základní části extraligy MČR 2005 tým sice obsadil až 7.místo, ale využil hned první možnosti k postupu do finálového turnaje o titul Mistr ČR, ve které obsadil vynikající 5.místo. V Poháru ČSC 2005 obsadil 6.místo.


MČR MIXY
Tým ve složení M.Plzák, H.Čechová, H.Plzáková a D.Havlena skončil v Mistrovství ČR v mixech - Velké ceně města Brna na 14.místě.

ZAHRANIČNÍ TURNAJE
CHÄS CUP (leden 2005)
1.místo, složení týmu: H.Čechová, H.Plzáková, L.Říhová, E.Babišová
9.místo, složení týmu: M.Plzák, J.Fencl, D.Havlena, J.Suchý

SEZÓNA 2004

TÝM MUŽŮ CC LETÍCÍ KAMENY
Tým oslabený o stabilního skipa R.Žďárského neudržel extraligu, skončil na 10.místě v MČR 2004 a sestoupil do 1.ligy.

TÝM ŽEN CC LETÍCÍ KAMENY
V extralize MČR tým obsadil 7.místo. V Poháru ČSC 2004 obsadil 17.místo.

MČR MIXY
Tým ve složení M.Plzák, H.Čechová, H.Plzáková a J.Suchý skončil v Mistrovství ČR v mixech - Velké ceně města Brna na 11.místě.

ZAHRANIČNÍ TURNAJE
CHÄS CUP (leden 2004) - 7.místo, složení týmu: M.Plzák, I.Poledník, J.Suchý, K.Uher (host z CC Savona)

SEZÓNA 2002/2003

Letní příprava našich hráčů probíhala opět nekoordinovaně - každý odpočíval jak uměl. Přesto bychom našli pár společných akcí, které nešlo vynechat. Jednou z nich byla svatba jednoho z našich členů (Ivan) a dále pak dost dobré narozeniny druhého našeho člena (Miloš). Několik týdnů poté byl však totálně vyplaven při povodních, pravděpodobně jako jediný curler v Čechách. Poslední horká aktualita předligového období přišla z Thomayerovy nemocnice, kde se Milošovi narodila dcera Anetka. Následnou oslavu jsme si pořádně užili, zejména pak někteří.

TÝM MUŽŮ CC LETÍCÍ KAMENY
Tým po základní části Skanska extraligy mužů MČR 2002/03 skončil, za suverénem ligy - týmem CC Kolibris 4 (skip Jirka Snítil), na druhém místě a zahájil vyřazovací play-off z druhého místa.Výkony ostatních týmů ve Skanska extralize určily týmu pro semifinálový zápas za soupeře tým CC Aritma - stejně jako v loňském roce. A stejně jako v loňském roce muži po semifinálových zápasech odcházeli jako vítězové. Ve finále čekal suverén extraligy - tým CC Kolibris 4. Jejich forma je neopustila a forma našeho týmu se nijak zázračně nezměnila, takže tým "pouze" obhájil loňské druhé místo a i letos si na krk pověsil stříbrné medaile. To však nic nemění na faktu, že muži v duchu fair-play curlingu společně s vítězi náležitě oslavili ukončení sezóny v baru Decentní Dýně. Takže: Ať žijí vicemistři!
Tým mužů se zúčastnil bojů o Pohár ČSC 2002, kde přes maximální bodový zisk o jeden end a pár kamenů skončil druhý. V Poháru ČSC 2003 skončil tým šestý.

TÝM ŽEN CC LETÍCÍ KAMENY
V extralize MČR tým obsadil 6.místo. v Poháru ČSC za rok 2002 skončil na 8.místě a za rok 2003 na 17.místě.

MČR MIXY
Poslední curlingovou akcí letošní sezóny však bylo Mistrovství ČR v mixech - Velká cena města Brna. Náš mixovaný tým ve složení Hanka Čechová, Miloš Plzák, Hanka Plzáková a Martin Krejčí (host z 1.CK Brno) zde vybojoval třetí místo, kdy mu postup do finále unikl v celkovém součtu pouze o jeden kámen.

ZAHRANIČNÍ TURNAJE
MANOR TROPHY (18. – 20.10.2002) - 2.místo, složení týmu: R.Žďárský, M.Plzák, J.Fencl, I.Poledník
HELVETIA TROPHY (4. – 6.1.2003) – 7.místo, složení týmu: M.Plzák, J.Fencl, I.Poledník, R.Žďárský (jeden náhodný kámen N.Nessler rozhodl o našem nepostupu mezi šest nejlepších a ztrátě 1.000,- CHF)
ZŰRI-STADT CUP (18. – 19.1.2003) - 5.místo, složení týmu: R.Žďárský, M.Plzák, H.Plzáková, H.Čechová
ROSSWEID CUP (1. – 3.3.2003) - 2.místo, složení týmu: R.Žďárský, M.Plzák, J.Fencl, S.Schmid (host z CC Dűbendorf)
LENZBURGER TROPHY (březen 2003) - 3.místo, složení týmu: R.Žďárský, M.Plzák, J.Fencl, I.Poledník, J.Suchý

SEZÓNA 2001/2002

TÝM MUŽŮ CC LETÍCÍ KAMENY
V základní části MČR 2001/02 tým mužů po posledním hracím dnu zakončil na neskutečném, avšak zaslouženém prvním místě a postoupil tak do play off.

Vlastní průběh finálových bojů probíhal následovně. Jako vítězové základní části tým první semifinálové utkání na dvě vítězství sehrál s týmem CC Aritma. Oba zápasy se vyvíjely velmi vyrovnaně. V průběhu obou těchto zápasů se mužům podařilo zahrát jeden velmi úspěšný end, což nakonec rozhodlo o postupu do finále celkovým výsledkem 2:1 na zápasy. Druhý den finálových bojů se tak tým utkal s týmem CC Kolibris 1 (skip D. Šik), který v semifinále po taktéž velmi dramatickém boji porazil klubového soupeře pod vedením K. Hradce.

První finálový zápas našemu týmu vůbec nevyšel a prohrál ho po sérii vlastních nevynucených chyb. Druhý zápas byl již mnohem vyrovnanější. Dlouho nebylo rozhodnuto a ještě v sedmém endu byl stav nerozhodný, avšak výhoda na straně soupeře. Výborně rozehraný end z naší strany bohužel svým posledním kamenem a s trochou štěstí rozhodl ve svůj prospěch skip Kolibrisu a stal se tak se svým týmem opět mistrem ČR.

Druhé místo týmu našeho klubu a stříbrná medaile je však také velkým úspěchem. Snad to příště vyjde ještě trochu lépe.

Za zmínku ještě stojí závěrečná oslava, kterou tým mužů spolu s klubem Kolibris absolvoval v nejmenovaném irském pubu, na kterou budou její účastníci vzpomínat možná déle než na finálový zápas.

TÝM ŽEN CC LETÍCÍ KAMENY
V extralize MČR tým obsadil 5.místo.
V Poháru ČSC 2001 skončily na 4.místě.

ZAHRANIČNÍ TURNAJE
VITZNAUER TROPHY (září 2001) – 2.místo, složení týmu: R.Žďárský, M.Plzák, J.Fencl, I.Poledník
LÄGERH TROPHY (říjen 2001) - 2.místo, složení týmu: R.Žďárský, M.Plzák, J.Suchý, H.Čechová
HELVETIA TROPHY (leden 2002) – 16.místo, složení týmu: M.Plzák, J.Fencl, I.Poledník, R.Žďárský (vzhledem k silné konkurenci se nepodařilo obhájit loňské 2. místo, avšak přesto tým prožil úžasný víkend, kdy se mu podařilo na závěrečné párty propít startovné, které mu bylo díky sponzorům zrušeno)
LENZBURGER TROPHY (březen 2002) - 2.místo, složení týmu: R.Žďárský, M.Plzák, J.Fencl, I.Poledník

SEZÓNA 2000/2001

TÝM MUŽŮ CC LETÍCÍ KAMENY 1
Tým začal sezónu stejně jako každou jinou, nevyrovnanými výkony a tak mužům lidově řečeno ujel začátek. Před posledním ligovým kolem se tým nacházel na šestém místě s jednobodovým náskokem před "barážovým" sedmým CC Kolibris 2. Vzhledem k obtížnosti soupeřů v posledních dvou zápasech bylo skoro jisté, že tým účast v baráži o udržení v extralize mine a dokonce při dvou vítězstvích a příznivé konstelaci ostatních zápasů tým může pomýšlet i na účast v play-off. Realita však byla trochu jiná. První utkání s posledním (sestupujícím) týmem extraligy se nepovedlo na sto procent a muži toto utkání trochu nečekaně prohráli. Ve druhém zápase však nezaváhali a vysokým vítězstvím ukončili letošní sezónu na definitivním 5. místě.
V Poháru ČSC 2000 tým skončil na 5.místě.

TÝM ŽEN CC LETÍCÍ KAMENY
V extralize MČR tým obsadil 4.místo.
Ženy se dále zúčastnily Poháru ČSC 2000, ve kterém skončily na 4.místě.

TÝM MUŽŮ CC LETÍCÍ KAMENY 2 (JUNIOŘI)
V MČR obsadil v 1.lize 8.místo. Tým po skončení sezóny ukončil činnost.

ZAHRANIČNÍ TURNAJE
VITZNAUER TROPHY (září 2000) – 3.místo, složení týmu: R.Žďárský, M.Plzák, J.Fencl, I.Poledník
HELVETIA TROPHY (5. – 7.1.2001) – 2.místo, složení týmu: M.Plzák, J.Fencl, I.Poledník

Vítězem Mezinárodního mistrovství SRN v curlingu mixů pro rok 2001 a oficiálním Mistrem SRN se stal tým CC Letící kameny Praha ve složení Radek Žďárský (skip), Hana Čechová, Miloš Plzák, Hana Plzáková. Turnaj se konal ve dnech 2. – 4.2.2001 v Geisingu (SRN). Náš tým po postupu ze základní skupiny porazil v semifinále CC Fűssen (skip Ulli Kapp, st.) 9:4 a ve finále pak v extraendu tým CC Hamburk (skip John Jahr) 8:6.

SEZÓNA 1999/2000

TÝM MUŽŮ CC LETÍCÍ KAMENY 1
Muži nezačali tuto sezónu v extralize (nový název bývalé 1.liga) MČR 1999/200 právě nejlépe a po prvním hracím kole vůbec nevypadali jako loňský účastník bojů v play-off. V dalších hracích kolech se však hra zlepšila a tak se po základní části soutěže opět do play-off probojovali na čtvrtém postupovém místě. Po náročných dvoudenních finálových bojích, kdy se hraje celkem šest dvouhodinových utkání, se bohužel nepodařilo zlepšit výchozí pozici a tým tak obsadil celkové čtvrté místo a od našich přátel získali opravdové bramborové medaile.

TÝM ŽEN CC LETÍCÍ KAMENY 1
Tým odehrál tuto sezónu v extralize žen MČR 1999/2000, probojoval se do závěrečného play-off, kde po velice napínavém průběhu a na základě výsledku posledního finálového zápasu obsadil s rozdílem pouze jednoho endu celkové druhé místo a získal stříbrnou medaili. Velký úspěch, ale hodně smutku – úspěch měly holky ve vlastních rukou.

TÝM MUŽŮ CC LETÍCÍ KAMENY 2 (JUNIOŘI)
Juniorský tým obsadil ve 2. lize mužů třetí místo a nepostoupil do vyšší soutěže, dále v Poháru ČSC 1999 obsadil šesté místo, v Poháru ČSC 2000 juniorů se umístil na třetím místě a v Mistrovství ČR juniorů 2000 na pátém místě.

MČR MIXY
Posledním vrcholem této sezóny bylo Mistrovství ČR v mixech (tým musí nastoupit ve složení dva muži a dvě ženy). Toto mistrovství v mixech slouží i jako propagační akce českého curlingu, neboť se každoročně koná v jiném českém městě, kde se normálně curling dosud nehraje, aby případní návštěvníci mohli vidět hru se vším co k ní patří tak říkajíc naživo. Letos byl vybrán teplický hokejový stadion Na stínadlech. Týmy složené ze členů našeho klubu se umístily na pátém, šestém a desátém místě.

ZAHRANIČNÍ TURNAJE
TROPICANO TROPHY (listopad 1999) – 3.místo, složení týmu: R.Žďárský, M.Plzák, J.Fencl, I.Poledník
VELKÁ CENA TRUTNOVA (březen 2000) – 1.místo, složení týmu: R.Žďárský, M.Plzák, J.Suchý, D.Munzarová (host z 1.KCK Trutnov)

SEZÓNA 1998/1999

Sezóna 1998/1999 byla nabyta mnoha událostmi, nejen sportovního charakteru, které měly pro běh klubu velký význam. Proto jen zkratkovitě:

• Oženil se nám předseda klubu. GRATULUJEME Honzo.
• Třem členkám týmu žen CC Letící kameny 1 se narodili potomci - samí kluci (Hance Daniel, Monice Tomáš, Hance Ondřej). Tato událost měla vliv na výkonnost týmu, avšak velkým úsilím se týmu podařilo mezi kojením a přebalováním udržet si účast v 1. lize bez účasti v baráži.

A nyní něco ze sportu:

TÝM MUŽŮ CC LETÍCÍ KAMENY
Muži v základní části 1.ligy dlouhodobé soutěže MČR 1998/99 obsadili 3.místo a postoupili do závěrečného play-off. Zde se utkali se třemi dalšími nejlepšími mužskými týmy v ČR. Po dvoudenních náročných a dramatických bojích, kdy všechny týmy odehrály celkem šest utkání, se týmu nakonec nepodařilo zlepšit výchozí pozici a tak v konečném součtu obsadil v MČR 1998/99 celkové třetí místo a získal bronzovou medaili.

TÝM ŽEN CC LETÍCÍ KAMENY 1
V MČR obsadil 6. místo a pro příští sezónu zůstává v 1.lize žen.

TÝM ŽEN CC LETÍCÍ KAMENY 2
Díky svýmu rekreačnímu přístupu ke hře se týmu nepodařilo postoupit zpět do 1. ligy žen a proto pro příští sezónu zůstává ve 2. lize, kde letos obsadil konečné 5. místo. Členky týmu se pro pracovní i osobní vytíženost rozhodly, že v následující sezóně nebudou startovat v mistrovských soutěžích.

JUNIOŘI
Kluci zvítězili v Poháru ČSC juniorů 1999. Dále pak s nejtěsnější možnou ztrátou 1 kamene na bronzovou medaili obsadili 4. místo v Mistrovství ČR juniorů. A nakonec byli členy týmu, který v Poháru ČSC 1998 seniorů skončil na 4. místě. Pro příští sezónu nastoupí tento tým také ve 2. lize mužů MČR 1999/2000.

ZAHRANIČNÍ TURNAJE
Tým mužů se opět zúčastnil čtyř turnajů.

Výčet nejlepších umístění:

ONE DAY CURLING TROPHY (19.9.1998) – 3.místo, složení týmu: R.Žďárský, M.Plzák, J.Fencl, I.Poledník
GRANITE TROPHY (prosinec 1998) - 3.místo, složení týmu: R.Žďárský, M.Plzák, T.Čondl, V.Houdek
HELVETIA TROPHY (8. – 10.1.1999) – 5.místo, složení týmu: R.Žďárský, M.Plzák, J.Fencl, I.Poledník

SEZÓNA 1997/1998

TÝM MUŽŮ CC LETÍCÍ KAMENY
V první sezóně, do které se nově složený tým přihlásil, a ve které hrál 2.ligu MČR 1997/98 se mu podařilo bez jediné porážky systémem start-cíl postoupit do první ligy.

TÝM ŽEN CC LETÍCÍ KAMENY 1
Tým odehrál sezónu v 1. lize žen MČR 1997/98, ze které se probojoval do závěrečného play-off o titul Mistr ČR kde obsadil celkové druhé místo a získal stříbrnou medaili.

TÝM ŽEN CC LETÍCÍ KAMENY 2
Tým v této sezóně obsadil poslední osmé místo v 1.lize MČR 1997/98 a sestoupil do 2. ligy.

JUNIOŘI
Tým juniorů obsadil 4. místo na mistrovství MČR juniorů 1998.

ZAHRANIČNÍ TURNAJE
Tým mužů se v sezóně zúčastnil čtyř turnajů a za zmínku stojí 4.místo na turnaji 9.EULACH-STEI 1998 (14. – 15.3.1998) – složení týmu: R.Žďárský, M.Plzák, J.Fencl, D.Rys.